Niezbędne informacje

Jesteś zainteresowany? Masz do nas pytania? Napisz do nas, a rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości!

Dokładamy wszelkich starań, aby proces wysyłki przebiegał na jak najwyższym poziomie. Chcemy, aby nasi Klienci mieli świadomość, że jako firma Paczka Szwecja wkładamy maksimum swoich sił, aby paczka dotarła na miejsce szybko i bezpiecznie. Nie musisz się o nic martwić, wystarczy, że nam zaufasz. Tylko tyle!

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jak właściwie zapakować paczkę?

Standardowa paczka powinna mieć wymiary nie przekraczające 180 cm (długość + szerokość + wysokość) i kształt prostokąta. Paczka powinna być owinięta folią, solidnie zabezpieczona taśmami. Jeżeli w środku znajduje się szkło lub rzecz wartościowa, należy poinformować o tym firmę JDC Jeździmy dla Ciebie oraz owinąć każdy taki element w folię bąbelkową, zabezpieczając przed swobodnym przemieszczaniem się w paczce. Na opakowaniu w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami, dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu). Zabrania się umieszczania w paczkach produktów niezgodnych z Regulaminem.
Informujemy iż łączenie paczek za pomocą folii lub taśmy jest nieprawidłowe. Każda paczka w przesyłce powinna być oddzielna. Łączenie kartonów nadanych razem uniemożliwia ich zlokalizowanie w przypadku ewentualnego zaginięcia, lub odklejenia są od drugiej paczki. TAKIE PRZESYŁKI JADĄ NA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NADAWCY, JDC NIE ODPOWIADA ZA USZKODZENIA LUB ZAGIENIĘCIE TAKIEJ PRZESYŁKI.

Jak właściwie zapakować walizkę / torbę podróżną?

Standardowa walizka wraz z wszystkimi wystającymi elementami powinna mieć wymiary nie przekraczające 180 cm (długość x szerokość x wysokość). Powinna być zapakowana w karton,owinięta streczem, solidnie zabezpieczona taśmami. Wszystkie wystające elementy takie jak kółka, rączki itd., należy zabezpieczyć/usztywnić w taki sposób, aby wraz z walizką tworzyły prostokąt. Jeżeli w środku znajduje się szkło lub rzecz wartościowa, należy poinformować o tym firmę JDC Jeździmy dla Ciebie oraz owinąć każdy taki element w folię bombelkową, zabezpieczając przed swobodnym przemieszczaniem się w walizce. Na walizce w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami, dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu). Zabrania się umieszczania w walizkach produktów niezgodnych z Regulaminem. Walizki nie zabezpieczone według instrukcji jadą na odpowiedzialność Nadawcy.

Jak właściwie zapakować rower?

Właściwe zabezpieczenie roweru do transportu wymaga odkręcenia przedniego koła oraz przyczepienie go do pozostałej konstrukcji roweru. Należy również skręcić kierownicę tak, aby umiejscowiona była równolegle do ramy. Pedały należy odkręcić. Całość należy zapakować w karton lub kartony, by gabarytowo przesyłka ta zawierała jak najmniej miejsca. Kształt opakowania musi być prostokątem. Solidne zapakowanie wymaga również, aby żadne elementy w kartonie nie przemieszczały się swobodnie podczas transportu. Nadawca podczas przekazania paczki podpisuje oświadczenie, że jest właścicielem zleconego przedmiotu. Na kartonie, w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami, dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu).

Maksymalna długość standardowej przesyłki 170 cm (najdłuższy bok).
Maksymalne wymiary przesyłki
wysokość + szerokość + długość < 180 cm Do przesyłek, których waga przekracza wagę zdeklarowaną doliczona zostanie dopłata. Jak właściwie zapakować koła(opony)? Opony przekazywane do transportu należy przesyłać pojedynczo, owinięte folią/taśmą/czarnym workiem. W jednej przesyłce może znajdować się maksymalnie jedna opona. Na przesyłce, w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu). Koło (opona z felgą) należy zapakować w karton tak, aby kształtem przypominało prostokąt. Każde koło stanowi odrębną przesyłkę. Na przesyłce, w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami, dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu). Jak właściwie zapakować telewizor/ monitor? Do właściwego zapakowania należy użyć kartonu, w którym telewizor (monitor) został zakupiony. Należy odkręcić wszystkie dodatkowe elementy takie jak podstawka itp.. Aby telewizor nie przemieszczał się w kartonie proponujemy użyć styropianowych przekładek, które zabezpieczały nowy przedmiot. Firma JDC Jeździmy dla Ciebie nie ponosi odpowiedzialności za telewizory zapakowane w sposób inny niż podczas zakupu ze sklepu. Jeżeli nadal nie wiesz, jak spakować swoją przesyłkę, skontaktuj się z nami.

Tak, w czasie pandemii również jeździmy regularnie w każdy weekend do Szwecji.

Maksymalna długość standardowej przesyłki 170 cm (najdłuższy bok).
Maksymalne wymiary przesyłki
wysokość + szerokość + długość < 180 cm

Do przesyłek, których waga przekracza wagę zdeklarowaną doliczona zostanie dopłata.

Nie przyjmujemy do przewozu alkoholu. Wysyłając przesyłkę za pośrednictwem JDC Jeździmy dla Ciebie akceptujesz nasz Regulamin.

Nie przyjmujemy do przewozu tytoniu/ papierosów. Wysyłając przesyłkę za pośrednictwem JDC Jeździmy dla Ciebie akceptujesz nasz Regulamin.

Nie, niestety nie przewozimy zwierząt.

Nie, niestety nie przewozimy ludzi. Zajmujemy się regularnym przewozem paczek, przeprowadzek, materiałów budowlanych itp..

Nie, niestety nie przewozimy leków i umieszczenie ich w przesyłce jest niezgodne z Regulaminem.

Nie, nie przewozimy pieniędzy i biżuterii.

Nie, niestety w tej chwili nie realizujemy zleceń na przewóz samochodów, być może wkrótce to się zmieni.

Tak, jeżeli miejsce doręczenia/nadania w Polsce to Szczecin/Stargard lub miasto, w którym bus JDC będzie w danym tygodniu. W przeciwnym razie rower musi zostać odpowiednio zabezpieczony (odkręcone pedały oraz skręcona kierownica) i umieszczony w kartonie. Przesyłka powinna mieć prostokątny kształt oraz nie przekraczać maksymalnych wymiarów przesyłki standardowej, ponieważ w Polsce zostanie on odebrany/doręczony za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD lub DHL, które mają takie wymogi.

Tak, ale przedmioty szklane i kruche są wysyłane na odpowiedzialność nadawcy, ponieważ JDC nie ma wpływu na sposób ich zabezpieczenia do transportu, w związku z czym nie może odpowiadać za ewentualne uszkodzenia spowodowane podczas mechanicznego sortowania.

Jeżeli przesyłka jest nadawana/doręczana w Szwecji to w sobotę do godziny 13:00 zostanie przesłany SMS z dniem (sobota lub niedziela) i przedziałem godzinowym przyjazdu kuriera. Kurier również dzwoni chwilę przed przyjazdem.

Jeżeli przesyłka jest nadawana/doręczana w Polsce, wówczas kurier nie ma obowiązku dzwonienia, ale w dniu nadania/doręczenia na Państwa adres e-mail, z którego składane było zlecenie, przesłana zostanie wiadomość z numerem telefonu do kuriera. Można do niego zadzwonić i doprecyzować godzinę jego przyjazdu.

Staramy się dopasowywać do Państwa potrzeb, więc wielkość busa lub jego część jest dostosowywana do Państwa potrzeb. Najlepiej, gdyby przesłali nam Państwo zapytanie drogą mailową na biuro@jdc.pl, wówczas doradzimy i wycenimy naszą usługę.

Nie, trasa na Sundsvall jest raz w miesiącu.