Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań co do naszych przesyłek, sposobu ich pakowania i dozwolonych towarów.

Jak właściwie zapakować paczkę?

Standardowa paczka powinna mieć wymiary nie przekraczające 200 cm (długość x szerokość x wysokość) i kształt prostokąta. Paczka powinna być owinięta folią, solidnie zabezpieczona taśmami. Jeżeli w środku znajduje się szkło lub rzecz wartościowa, należy poinformować o tym firmę JDC Jeździmy dla Ciebie oraz owinąć każdy taki element w folię bąbelkową, zabezpieczając przed swobodnym przemieszczaniem się w paczce. Na opakowaniu w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami, dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu). Zabrania się umieszczania w paczkach produktów niezgodnych z Regulaminem.

Jak właściwie zapakować walizkę?

Standardowa walizka wraz z wszystkimi wystającymi elementami powinna mieć wymiary nie przekraczające 200 cm (długość x szerokość x wysokość). Powinna być owinięta folią, solidnie zabezpieczona taśmami. Wszystkie wystające elementy takie jak kółka, rączki itd., należy zabezpieczyć (usztywnić) w taki sposób, aby wraz z walizką tworzyły prostokąt. Jeżeli w środku znajduje się szkło lub rzecz wartościowa, należy poinformować o tym firmę JDC Jeździmy dla Ciebie oraz owinąć każdy taki element w folię bombelkową, zabezpieczając przed swobodnym przemieszczaniem się w walizce. Na walizce w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami, dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu). Zabrania się umieszczania w walizkach produktów niezgodnych z Regulaminem.

Jak właściwie zapakować rower?

Właściwe zabezpieczenie roweru do transportu wymaga odkręcenia przedniego koła oraz przyczepienie go do pozostałej konstrukcji roweru. Należy również skręcić kierownicę tak, aby umiejscowiona była równolegle do ramy. Pedały należy odkręcić. Całość należy zapakować w karton lub kartony, by gabarytowo przesyłka ta zawierała jak najmniej miejsca. Kształt opakowania musi być prostokątem. Solidne zapakowanie wymaga również, aby żadne elementy w kartonie nie przemieszczały się swobodnie podczas transportu. Nadawca podczas przekazania paczki podpisuje oświadczenie, że jest właścicielem zleconego przedmiotu. Na kartonie, w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami, dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu).

Maksymalna długość standardowej przesyłki 175 cm (najdłuższy bok).
Maksymalne wymiary przesyłki
wysokość + szerokość + długość < 200 cm

Do przesyłek, których waga przekracza wagę zdeklarowaną doliczona zostanie dopłata.

Jak właściwie zapakować koła(opony)?

Opony przekazywane do transportu należy przesyłać pojedynczo, owinięte folią/taśmą/czarnym workiem. W jednej przesyłce może znajdować się maksymalnie jedna opona. Na przesyłce, w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu).
Koło (opona z felgą) należy zapakować w karton tak, aby kształtem przypominało prostokąt. Każde koło stanowi odrębną przesyłkę. Na przesyłce, w widocznym miejscu należy umieścić napisane drukowanymi literami, dokładne dane odbiorcy ( imię i nazwisko, ulicę, numer budynku i mieszkania, dzielnicę, kod pocztowy, miasto, numer telefonu).
Jak właściwie zapakować telewizor/ monitor?

Do właściwego zapakowania należy użyć kartonu, w którym telewizor (monitor) został zakupiony. Należy odkręcić wszystkie dodatkowe elementy takie jak podstawka itp.. Aby telewizor nie przemieszczał się w kartonie proponujemy użyć styropianowych przekładek, które zabezpieczały nowy przedmiot. Firma JDC Jeździmy dla Ciebie nie ponosi odpowiedzialności za telewizory zapakowane w sposób inny niż podczas zakupu ze sklepu.

Jeżeli nadal nie wiesz, jak spakować swoją przesyłkę, skontaktuj się z nami.

Jaka jest maksymalna wielkość przesyłki
Czy mogę przewieźć alkohol wyroby tytoniowe ?